Latviešu | Lietuvos | Eesti keeles | По русски | In english

nosūti draugam

Kalkulators

Izdrukāt

samazināt

palielināt

Dūmakaini zilzaļā - 2014.gada krāsa

28.01.14

Lielākais krāsu ražotājs pasaulē, koncerns AkzoNobel tur roku uz pulsa - vēro un analizē jaunākās sociālās, ekonomiskās un dizaina tendences, jo tās nosaka arī krāsu izvēli. Tā, jau desmito gadu projekta ColourFutures ietvaros, AkzoNobel piedāvā savu skatījumu par gada krāsu tendencēm.

Līdzīgi kā iepriekš pie gada krāsas noteikšanas ir strādājusi īpaša ekspertu komanda, kurā apvienojušies dažādu nozaru speciālistiem (arhitekti, dizaineri u.c.) no dažādiem kontinentiem. Trīs dienu garumā, karstās diskusijās viņi izkristalizējuši centrālo gada ideju jeb devīzi, kas tad iedvesmo AkzoNobel speciālistus radīt gada piecas noteicošās krāsu tēmas. 

Projekts ColourFutures par 2014.gada krāsu atzinis krāsu teal (tulkojumā no angļu valodas – krīklis). Šī krāsa ir uz robežas starp zaļo, zilo un pelēko un tiek raksturota kā izsmalcināta, līdzsvarota, universāla un rāma.

                             

Kāpēc mums šobrīd ir vajadzīgs reizē tik dziļš, bet tomēr mierīgs tonis? Gluži vienkārši – lai atrastu atbildes uz mūs tirdošajiem jautājumiem par to, kā būt, kā dzīvot tālāk. Kā norāda AkzoNobel pārstāvji, 2014.gada krāsu idejiski var raksturot ar divām pieturzīmēm - ? un !. Jautājuma zīme raksturo to, ka kaut ko paredzēt šodien ir teju neiespējami, jo var būt gan tā, gan tā. Tajā pat laikā tas ietver milzum daudz iespēju un potenciāla. Potenciāla, kuru mums katram sev ir jāatklāj. Tieši šo neatklāto potenciālu raksturo izsaukuma zīme.

Kā jau minēts iepriekš, gada krāsas ideja caurvij visas piecas noteicošās krāsu tēmas. 2014.gada šīs krāsu tēmas ir sekojošas:

Klusā revolūcija

To raksturo pieticīgums, noslēgtība, uzmanība detaļām, dominējošā krāsu palete – baltā.

   

Pierādījumu josla

Mūsdienās cilvēks tiek mērīts un svērts pēc tik daudz un dažādiem parametriem, turklāt vairāk kā mūsu senči jebkad ir svērti un mērīti. To atspoguļo arī interjers – tajā parādās pikseļi, datumu un skaitļu apspēlēšana, kalendārs, līneāls u.c. 

              

Pilsētas folklora

To raksturo dabiskas, no dabas pigmentiem iegūtas krāsas, tas izstaro siltumu. Parādās dažādi raksti, vecišķi un autentiski elementi modernā interjerā.

   

Slepenais dārzs 

Tas atklāj dabas noslēpumaino pusi. Raksturīgi sievišķīgi, maigi, līdzsvaroti neitrālie toņi.

    

Dari to tagad!

Izstaro darbību, radošumu, arī dumpenieciskumu. Ietver daudz enerģijas, pieprasa komunikāciju un sadarbību ar apkārtējiem.

     

Kopumā 2014.gada krāsu palate izskatās šādi.

Paletē ir 75 krāsas, no kurām lielākā daļa – baltie un neitrālie toņi. Tīru piesātināto krāsu ir maz – galvenokārt piesātināti starptoņi.


Vairāk par 2014.gada krāsu un tendencēm vari lasīt ColourFuture 2014 žurnālā ŠEIT >>.

« Back

© 2009, SIA "KRĀSU GRUPA"

ADM Interactive